تایپ تخصصی

تایپ تخصصی فارسی و انگلیسی

برای انجام تایپ شاید خیلی ها فکر کنند که خیلی به تخصصی بودن احتیاج ندارد و کار راحتی است ، درحالی که انجام کارهای تایپ به صورت تخصصی برای بسیاری از رشته ها لازم است . در خیلی از رشته ها همین یک تایپ خوب با فرمول نویسی خوب ، گذاشتن شکل ها به صورت صحیح و اصطلاحات تخصصی زیرنویس ها ، صفحه بندی خوب ، کادر خوب ، فونت همه می تواند در نگرش مسئولان ، استاد راهنما ، استاد مربوطه ، به نمره دهی ، به قبول یک طرح کمک کند و همیشه مشتری انتظار دارد که از تایپیست های حرفه ای موسسات استفاده کنند و خدماتی را ارائه بدهند که بتواند کار آنها را تسهیل کند نه اینکه دوباره مشتری تایپ را بخواند و غلط گیری کند و غلط های بسیار داشته باشد . و از نظر نگارشی ، تایپی و از نظر شکل ها ، نمودارها ، فرمول ها به هم بریزد ؛ اینطور نباید باشد و دانشجو به محض اینکه تایپ را دریافت می نماید ، فقط مختصری نگاه کند و شاید غلط های بسیار اندکش را با توجه به شناختی که از رشته ی خودش دارد درست کند .

در بسیاری از رشته ها مثل پزشکی ، دندانپزشکی ، دامپزشکی ، رشته های فنی و مهندسی مثل مکانیک اینها کاملا حالت تخصصی فارسی یا انگلیسی پیدا می کند و تایپیست های زبده باید در این رشته ها آماده باشند که بتوانند تایپ حرفه ای ، دانشجویی ، ارزان ، سریع و مطمئن را برای مشتری انجام بدهند . همیشه باید باور داشت که کار تایپ ، کار پرزحمتی است و تایپیست ها معمولا زحمات بسیاری می کشند و کار سختی دارند که شاید قیمت آن متناسب با سختی های که تایپیست ها متحمل می شوند نباشد . بنابراین همیشه به جای اینکه مشتریان به دنبال تخفیف خیلی زیاد باشند ؛ باید کمی هم به فکر تایپیست ها باشند که معمولا آنهایی که در خانه کار می کنند یا در موسسات فعالیت دارند زحمات زیادی را برای تایپ متحمل می شوند ، تایپ فارسی و انگلیسی و تخصصی و انجام تایپ کار سختی است ، و وقتی حجم یک پایان نامه ، یک رساله و یک سفارش بالا می رود شاید بسیار خسته کننده باشد ، درست است که از آن طرف مبلغ و قیمتش هم نسبت به آن کار بالا می رود . ولی به صورت کلی آنهایی که مثلا صاحبان وبسایت ها هستند می توانند کارهای تایپی برای محتوا سازی این ها را هم حتی بدهند و جزء کارهای تایپ تخصصی برای ناشران بخصوص و انتشار کتاب های مختلف انجام بدهند ، این می تواند با ویراستاری حرفه ای انجام بشود و متخصصان تایپیستی که بهترین متن را برای اینکار آماده می کنند .

 

تایپ تخصصی فارسی و انگلیسی

تایپ تخصصی فارسی و انگلیسی

 

ویژگی­ های تایپ تخصصی رشته­ های مختلف

در دانشگاه­ ها وقتی سفارش تایپ از طرف دانشجو ، استاد یا از شرکت­ های مختلف ، از مدیران مختلف گرفته می­ شود ، همه آن­ها تایپ تخصصی خواهند خواست و سفارش تایپ تخصصی می­ دهند در رشته­ های مختلف مثل روان­شناسی ، پزشکی ، حقوق ، جغرافیا ، دندان­پزشکی ، پرستاری ، برق ، عمران و رشته­ های فنی­ مهندسی و این­ ها خصوصیات و ویژگی­ های خودش را دارد . وقتی صحبت از تایپ تخصصی می­ شود دیگر کلمه­ ای نباید به­ خصوص برای کلمات تخصصی اشتباه نوشته بشود ، نفهمیده شود و آن وقت مشخص می­ گردد که خیلی تایپ تخصصی انجام نشده ؛ خود مدیر ، دانشجو ، استاد دیگر نمی­ خواهد تایپ را بخواند یعنی تایپ بعضی موقع­ ها حجیم خواهد بود ، چند صد صفحه ، چند ده صفحه ، چند هزار صفحه حتی خواهد بود و شامل قرارداد های مختلف ، آرشیو ، بایگانی­ های مختلف هست که دست­ نویس هست و برای تایپ می­ آید که به­ صورت رسمی ثبت بشود بنابراین خواندن آن کمی دشوار خواهد بود و خود تایپیست هست که باید دقت کند و در یک تایپ تخصصی ، در یک حوزه­ ی خاص بتواند کلمات را با دقت در بیاورد .

تازه ترین مطالب تایپ و ترجمه آسان ترنسلیت

  •   دسنه مطلب :   تایپ
  •   تاریخ انتشار :  ۱۳۹۵/۰۴/۱۴