تایپ تخصصی شکل و نمودار

خب گفته شده که بسیاری از انواع تایپ مخصوصا تایپ هایی که در رشته های مختلف دانشگاهی یا تایپ های کاری ، مثلا گزارشات در سازمان های مختلف و کاتالوگ ها ، بروشورها اینها دارای جداول ، شکل ها و نمودار های تخصصی هستند که در بعضی مواقع ترجمه شدند و با توضیحاتی که مشتری نوشته یک تایپیست خوب باید آن را کاملا رسم کند ، بکشد ، جدول بندی کند و این توسط همه ی تایپیست ها امکانپذیر نمی باشد . بنابراین واجب است که در این گونه موارد از تایپیست هایی استفاده بشود که صد در صد متخصص رسم نمودار ، شکل ، جداول هستند که اطمینان بیشتری از کیفیت کار انجام بشود ، مشتری راضی باشد و به صورت اختصاصی این کار انجام بشود . خب مسلما زحمت بیشتری دارد ، قیمت بیشتر بودن آن رسم نمودار و جدول به مشتری اعلام می شود و باید گارانتی بشود رسم نمودار و یک حالت رضایت برای مشتری فراهم بشود . در بیشتر مواقع دیده میشود که بسیاری از موسسات تایپ ، تایپ های دقیق و بدون غلط املایی و مطابق با استانداردهای نگارشی و کلمات حتی تخصصی ارائه می دهند ؛ ولی در بعضی مواقع در رسم اشکال ، نمودارها ناتوان هستند یا بد عمل می کنند .

باید بدانیم که شکل و نمودار طوری تنظیم بشود که برای سازمان ها ، برای دانشجو ، برای دانش آموز حتی و موسسات آموزشی ، شرکت های مختلف که این به هم نریزد ، یعنی ممکن است تایپیست کار خودش را خوب انجام بدهد همه چیز دقیق سر جایش باشد ولی وقتی به دست مشتری می رسد تایپ به هم بریزد . بنابراین باید از تکنیک هایی استفاده کرد که تایپ در همه ی کامپیوترها و وقتی به دست مشتری می رسد با همان کیفیت ارائه بشود . تایپ های به زبان انگلیسی هم ممکن است در بعضی از مواقع ممکن است از این شکلها و نمودارها داشته باشد و باید به صورت تخصصی عمل بشود . همچنین فرمول ها و علائم اختصاصی و تخصصی برای رساله های دکتری حتی کارشناسی ارشد ، برای مقالات دانشجویی به خصوص که در ژورنال های مختلف مورد داوری قرار می گیرد . در بعضی از قرارداد ها هم شکل ها و نمودار ها و آدرس های مختلفی وجود دارد که تایپیست ها باید نسبت به آن هم از رسم نمودار های بسیار ساده تا پیشرفته و رسم جداول و فرمولها بسیار خوب عمل کنند و در بعضی مواقع لازم است که بعضی چیزها در اکسل یا نرمافزار دیگری کشیده بشود و به ورد انتقال داده بشود .

 

تایپ تخصصی شکل و نمودار

تایپ تخصصی شکل و نمودار

 

چه تایپیستی می­ تواند شکل و نمودار را به­ صورت تخصصی تایپ کند ؟

شکل و نمودار برای سفارش ­دهنده بسیار مهم است . در بعضی موارد دیده شده که در فرم سفارش یا سفارش از طریق مختلف ، مثل از طریق تلگرام مشتری حتما ذکر می ­کند که شکل­ ها و نمودار ها به­ صورت کاملا مشابه در فرم مقصد تایپ بشود . یعنی شکل کشیده بشود ، نمودار کشیده بشود ، حالا اگر زبان انگلیسی هست به فارسی اول تایپ بشود و بنابراین احتیاج به تایپیست ای کاملا مجرب دارد که آن را بتواند در بیاورد و شاید در بعضی موارد ساعت­ ها تایپیست وقت صرف می­ کند تا یک شکل را به همان­ صورت چون بسیار مهم خواهد بود در بعضی طرح­ های توجیهی ، پروژه­ ها ، مقالات ، پایان­ نامه­ ها شکل جزء موارد اصلی خواهد بود و بنابراین برای مشتری خیلی مهم است که شکل به همان­ صورت دربیاید شاید نتیجه­ ی یک کار بزرگ روی یک نمودار و یک شکل خلاصه می­ گردد و هرگونه تغییر و تحریف درآن نمی­ تواند خیلی جالب باشد ، از این جهت تایپ تخصصی شکل و نمودار توسط آسان­ ترنسلیت به­ صورت کاملا تخصصی انجام می­ شود . و از این جهت در کشور سرآمد همه­ ی موسسات خواهد بود .

تازه ترین مطالب تایپ و ترجمه آسان ترنسلیت

  •   دسنه مطلب :   تایپ
  •   تاریخ انتشار :  ۱۳۹۴/۰۳/۱۴