ترجمه مقاله

خوب با پیشرفت علم و فناوری امروزه بسیاری از اساتید در درس‌های مختلف ، در رشته‌ های مختلف ، ترجمه می‌خواهند . از دانشجو ترجمه مقالات متعدد ، ترجمه بخشی از کتاب که در رشته‌های مختلف مثل مدیریت ، مثل تربیت بدنی ، حقوق ، جغرافیا ، علوم سیاسی ، معماری ، رشته‌های فنی و مهندسی ، مکانیک و برق این‌ ها همه دارند ترجمه‌ های مقالات بیس یا ترجمه مقالات کلاسیک که استاد به آن‌ها نمره خواهد داد و بخشی از نمره آن درس ، روش‌های مدیریت ، روان‌شناسی ، حسابداری مربوط به ترجمه مقاله یا کتاب یا سایر پروژه‌های دانشگاهی خواهد بود .
از یک طرف دانشجو می‌تواند نمره خوبی از آن درس بگیرد ، با ترجمه آن مقاله یا آن طرح و از طرف دیگر بخشی از ارتقاء سطح زبان انگلیسی دانشجو را اساتید هدف قرار داده‌اند که با این کار کم کم دانشجوهای کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری بتوانند با ترجمه مقاله و ترجمه کتاب ، ترجمه متون دانشگاهی ، ترجمه متون تخصصی و عمومی آشنا بشوند و بتوانند گلیم خود را از آب بیرون بکشند .
طبیعتاً ترجمه گوگل یا Google Translate نمی‌تواند جواب‌ گوی خوبی برای ترجمه‌ های این گونه مقالات باشد ، باید مترجم حرفه‌ای تر باشد . بتواند منظور و محتوای آن درس را دربیاورد و برای ارائه بهتر کیفیت هم باید یک سری همکاری‌ها با مؤسسات مثل آسان ترنسلیت انجام بشود تا بتواند ترجمه آن بخش را به خوبی داشته باشد .

 

ترجمه مقاله

ترجمه مقاله

 

چگونه مقاله ترجمه کنیم ؟

مقاله­ ها به­ خصوص مقاله­ ISI یا مقاله­ هایی که در ژورنال­ های معتبر علمی در سایت­ های معتبر مثل Science Direct ، Elsevier، Emerald، Springer، یا سایت­ های معتبر در ژورنال­ های آمریکایی ، اروپایی و آسیایی نوشته می­ شوند همگی از یک درجه­­ اعتبار قواعد و دستور زبان پیروی می­ کنند و نباید از نظر دستوری و ترجمه­ ی خوب و با کیفیت ، کم داشته باشند . بنابراین داورانی که دراین ژورنال­ ها قرار دارند مقاله­ ها را اولا از حیث ترجمه و روان بودن متن و درست استفاده کردن لغات ، جملات مورد بررسی و داوری قرار می­ دهند و کوچک­ترین اشکالی ممکن است مانع از پذیرفته شدن و Accept مقاله بشود . بنابراین موسسه آسان­ ترنسلیت توانسته با بهره­ گیری از اساتید رشته­ زبان و مدرسان این رشته ترجمه­ مقاله را به خوبی انجام بدهد و انجام این ترجمه­ ها را توانسته با بهترین کیفیت برای مشتری عرضه کند . به این­ ترتیب این موسسه هم­ اکنون شاید با بسیاری از دانشگاه­ ها ، سازمان­ ها ، اساتید قرارداد بسته و مشغول به همکاری است و خیلی از مقالات را توانسته است برای دانشجو به ژورنال­های معتبر بفرستد و Accept آن را هم دانشجو بگیرد .

تازه ترین مطالب تایپ و ترجمه آسان ترنسلیت

  •   دسنه مطلب :   ترجمه
  •   تاریخ انتشار :  ۱۳۹۶/۰۶/۳۱